Dynamiczny wzrost TPS w Polygon zkEVM: Czy adopcja rośnie?

Rozwój sieci Polygon

Świat kryptowalut i jego innowacje nadal przyciągają uwagę wielu osób, co potwierdza powszechna adopcja nowych protokołów warstwy drugiej na blockchainie Ethereum. Jednym z takich protokołów jest Polygon zkEVM, który od momentu swojego uruchomienia przeżywa imponujący wzrost, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość transakcji na sekundę (TPS). Według danych z L2Beat, w momencie pisania artykułu dzienne TPS dla Polygon zkEVM wzrosło o niewiarygodne 636%.

Polygon zkEVM

Rewolucyjny protokół dla Ethereum: Wprowadzenie protokołu Polygon zkEVM stanowiło istotny kamień milowy zarówno dla branży kryptowalut, jak i dla blockchainu Ethereum. Podczas gdy sam Polygon był już funkcjonalnym rozwiązaniem, zespół odpowiedzialny za zkEVM dążył do usprawnienia jego możliwości, aby konkurować z innymi rozwiązaniami warstwy drugiej na Ethereum.

Pozytywne wzrosty w kluczowych metrykach

Dane z L2Beat pokazują również obiecujący wzrost innych istotnych metryk dla Polygon zkEVM. Wartość całkowita zamknięta (TVL) wynosi obecnie 10,62 miliona dolarów, co oznacza wzrost o 41,12% w momencie pisania artykułu. Ten wzrost w metrykach on-chain wskazuje na coraz szerszą adopcję i wykorzystanie Polygon zkEVM.

Konkurencja i wyzwania 

Mimo imponującego postępu Polygon nadal stoi w obliczu konkurencji ze strony innych sieci warstwy drugiej, takich jak Arbitrum (ARB), pod względem kluczowych wskaźników wydajności. Choć istnieje miejsce na poprawę, zaangażowanie Polygonu w innowacje sprawia, że pozycjonuje się on jako silny zawodnik na rynku.

Wpływ na cenę Polygonu

Polygon wyłonił się jako jedna z najbardziej wartościowych kryptowalut, obecnie notowany po cenie 0,8721 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość wzrosła o 2,02%, a od początku tygodnia zyskał ponad 4%. Jako dziesiąta największa kryptowaluta, Polygon przewyższa Litecoin (LTC) pod względem kapitalizacji rynkowej o ponad 1,1 miliarda dolarów.

Potencjał długoterminowego wzrostu 

Stabilny wzrost Polygonu dobrze wróży dla jego długoterminowego poziomu cenowego. Istotnym czynnikiem, który prawdopodobnie napędzi dalszy wzrost, jest adopcja Polygonu przez najlepsze firmy Web2, w tym takie znane marki jak Starbucks i Adidas. To zaangażowanie uznanych marek dodaje wiarygodności i poszerza potencjalne zastosowania Polygonu, napędzając jego adopcję i potencjalnie zwiększając jego wartość w czasie.

Podsumowanie: 

Wzrost imponującej liczby transakcji na sekundę (TPS) w przypadku Polygon zkEVM oraz pozytywny wzrost kluczowych wskaźników świadczą o coraz większej adopcji tego protokołu jako przodującego rozwiązania warstwy drugiej. Mimo konkurencji i wyzwań, zaangażowanie Polygonu w doskonalenie i partnerstwa z renomowanymi firmami Web2 otwierają drogę do obiecującej przyszłości. Inwestorzy i entuzjaści kryptowalut powinni uważnie obserwować rozwój Polygonu, ponieważ kontynuuje on dynamiczny rozwój w branży.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads