Dlaczego Bitcoin traci dziś na wartości?

 

Czy Bitcoin Powróci Ponad 70 000 Dolarów?

Bitcoin (BTC) ma perspektywy dużego wzrostu. Wynika to głównie z nadchodzącego Halvingu Bitcoina, który ma miejsce w przyszłym tygodniu, 19 kwietnia. Halving to istotne wydarzenie w sieci Bitcoin, podczas którego nagroda za wydobycie nowych bloków zostaje zmniejszona o połowę. W rezultacie maleje tempo generowania nowych bitcoinów. To wydarzenie występuje co około cztery lata i jest kluczowym elementem modelu ekonomicznego Bitcoina, co sprawia, że nadal pozostaje on najpopularniejszą kryptowalutą na rynku pod względem ceny.

Dlaczego bitcoin traci dziś na wartości?

Jednakże, Bitcoin dzisiaj traci na wartości, notując kurs nieco ponad 66 000 dolarów. Dlaczego więc cena BTC spada, i czy odbije się przed nadchodzącym halvingiem? Jest to znacznie poniżej ponad 71 000 dolarów, poziomu, na którym aktywa były we wczesnych godzinach w piątek. Ten spadek niepokoi niektórych inwestorów, którzy zastanawiają się, dlaczego Bitcoin nagle traci na wartości. Niemniej jednak, większość ekspertów twierdzi, że było to oczekiwane, i możemy spodziewać się wielu wahnięć cen Bitcoina i niektórych altcoinów, gdy halving zbliża się.

Czy Bitcoin powróci ponad 70 000 dolarów?

Gdy nadszedł kwiecień, Bitcoin natychmiast rozpoczął swoją wspinaczkę w kierunku poziomu 73 000 dolarów, który osiągnął podczas byczego trendu kryptowalut w marcu. Prawie wszystkie prognozy przed kwietniem ujawniły, że taka będzie sytuacja, gdyż sentyment na rynku stawał się byczy przed halvingiem. Jednakże, ostatni spadek niepokoi niektórych inwestorów, ponieważ aktywa notują spadek o 5% w ciągu 24 godzin.

Brak jasnych sygnałów dlaczego Bitcoin traci dziś na wartości

Nie ma jasnego wyjaśnienia, dlaczego Bitcoin traci dzisiaj na wartości. Najprawdopodobniej cena może po prostu przechodzić korektę, ponieważ wolumen handlowy wzrósł o 15% w ciągu ostatnich 24 godzin. Możemy zobaczyć odbicie aktywów z powrotem w ciągu następnych 24 godzin. Ze względu na nadchodzący halving, możemy przewidzieć, że BTC nie spadnie znacznie niżej, chyba że wydarzenie o skrajnej wadze przysłoni halving. Zgodnie z większością prognoz dotyczących dnia halvingu Bitcoina, BTC szybko się odbije, powracając do ponad 70 000 dolarów. Ostatni spadek może być tylko ciszą przed burzą. Prawdopodobnie zobaczymy nowy historyczny szczyt dla najpopularniejszej kryptowaluty w tym miesiącu, gdy tylko nastąpi wydarzenie halvingu. W związku z tym, obawy o to, że aktywa spadną tak jak dzisiaj, na pewno znikną.

Wydarzenie odbije się również na rynku metali szlachetnych

To wydarzenie będzie miało wpływ nie tylko na kryptowaluty, ale również na rynek metali szlachetnych. W miarę jak Bitcoin staje się coraz bardziej popularny, złoto może zanotować lekki spadek ceny, ponieważ inwestorzy uznają BTC za lepszą alternatywę. Dlatego też, wydarzenie to będzie bardzo istotne w świecie alternatyw dla dolara amerykańskiego.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads