Dlaczego dziś - 12.04 - ceny kryptowalut spadają? Codzienne podsumowanie wiadomości kryptowalutowych

 

Dlaczego - 12.04 - ceny kryptowalut spadają

Dlaczego ceny kryptowalut spadają?

Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o nieco mniej niż 1%. Obecnie wynosi ona 2,757 miliarda dolarów.

Według CoinGecko większość z najwyżej ocenianych 100 kryptowalut jest dzisiaj w kolorze czerwonym.

Dogwifhat (WIF) spadł najbardziej w ciągu jednego dnia
: o 9,7% do 3,42 USD.

Zebec Network (ZBC) tuż za nim z 9,6% spadkiem do 0,02852 USD.

Wśród kryptowalut na zielono najlepiej radzi sobie BitTorrent (BTT). Wzrósł o 6,5% do 0,0005012 USD.

Po nim Cronos (CRO) ze wzrostem o 4,5% do 0,1548 USD.

Ponadto, tylko jedna spośród dziesięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej zanotowała wzrost. BNB wzrósł o 2,8% do 621,7 USD.

W tym samym czasie Toncoin (TON) zanotował największą stratę w ciągu jednego dnia: 5,7% do 7 USD.

Reszta listy zaliczyłą spadki między 0,7% w przypadku Solana (SOL), a 1,9% w przypadku Ethereum (ETH).

Tymczasem wpływy do Bitcoin ETF osiągnęły w środę 113,5 miliona dolarów, w przeciwieństwie do obserwowanych odpływów na początku tygodnia.

Trust Grayscale’a Bitcoin (GBTC) zanotował spadek aktywów do poziomów nie odnotowanych od czerwca 2020 roku. Niemniej jednak odnotowano zmniejszenie sprzedaży z 300 milionów dolarów do 75 milionów dolarów.

AMINA Hongkong przyjmuje klientów po uzyskaniu licencji od SFC

AMINA Hongkong rozpoczęła przyjmowanie klientów w Hongkongu w odpowiedzi na zapotrzebowanie na swoje usługi finansowe związane z kryptowalutami.

Zgodnie z komunikatem prasowym, ten krok formalnie kończy operacyjne przygotowania w Hongkongu.

Nastąpiło to kilka miesięcy po otrzymaniu przez firmę licencji od Komisji Papierów Wartościowych i Futures (SFC).

Klienci AMINA Hongkong to inwestorzy profesjonalni. Obejmuje to osoby o wysokich dochodach, biura rodzinne, firmy kryptowalutowe oraz inne podmioty regulowane i banki.

Ponadto, jego status regulacyjny „pozycjonuje go na czołowym miejscu w możliwościach inwestycyjnych w kryptowaluty na rynku hongkońskim”, jak podkreśliła firma.

Teraz, gdy ma uregulowaną sytuację w Hongkongu, jest „doskonale przygotowany do pomocy swojej rozwijającej się bazie klientów w wykorzystywaniu nowych możliwości wzrostu”.

Planuje to osiągnąć, reagując na rozwój rynku kryptowalut i trendy, które są istotne dla rynku APAC.

Tymczasem AMINA Hongkong otrzymała licencję SFC w listopadzie 2023 roku.

Pozwala to na handel i dystrybucję wszystkimi papierami wartościowymi. Obejmuje to produkty związane z wirtualnymi aktywami.

Ponadto, firma ma zezwolenie na doradztwo w zakresie papierów wartościowych i wirtualnych aktywów, a także na prowadzenie zarządzania aktywami dla kont dyskrecjonalnych zarówno w tradycyjnych papierach wartościowych, jak i wirtualnych aktywach.

Początkowa oferta produktowa AMINA Hongkong obejmuje kryptowalutowe ETP (AMINAX), dwuwalutowe spoty oraz obligacje chronione kapitałem.

Firma doda więcej produktów w odpowiedzi na regionalne zapotrzebowanie „wkrótce”, jak podkreśliła.

Amy Yu, dyrektor wykonawczy w dziale APAC, skomentowała, że to ogłoszenie „oznacza znaczący krok w wyznaczaniu siebie jako najważniejszego dostawcy usług finansowych dla regionalnych inwestorów kryptowalutowych w regionie APAC”.

CoinFlip uruchamia proces wstępnej rejestracji w celu uproszczenia transakcji Bitcoin

Amerykański dostawca bankomatów Bitcoin, CoinFlip, uruchomił nowy proces wstępnej rejestracji.

Zgodnie z komunikatem prasowym, klienci mogą teraz uzyskać wstępne zatwierdzenie online przed odwiedzeniem bankomatu Bitcoin osobiście.

Firma podkreśliła, że ten nowy proces umożliwia klientom zarejestrowanie się z wyprzedzeniem, gdy planują dokonywać transakcji powyżej 960 USD dziennie.

Ma to na celu ułatwienie transakcji i zapewnienie „bezproblemowego doświadczenia klienta, które maksymalizuje wygodę i bezpieczeństwo”, jak podkreśliła CoinFlip.

Ponadto, pomoże to w zapobieganiu oszustwom.

Dodatkowo, zapewni zgodność z normami regulacyjnymi i dodatkową warstwę zabezpieczeń dla protokołów zgodności CoinFlip.

Klienci otrzymują także zwiększone dzienne limity zakupu do 2 995 USD (zgodnie z przepisami stanowymi), po uzyskaniu zatwierdzenia.

Aby dokonać wstępnej rejestracji i zweryfikować swoją tożsamość, klienci będą musieli podać swój numer telefonu i preferowaną walutę na portalu rejestracji bankomatu Bitcoin CoinFlip Online.

Następnie otrzymają kod autoryzacyjny na swoim telefonie.

„Nasz nowy proces wstępnej rejestracji […] zapewnia naszym klientom bezpieczne, efektywne i płynne doświadczenie przy naszych terminalach”, powiedział CEO i współzałożyciel Ben Weiss. „Wstępna rejestracja oznacza, że nasi klienci oszczędzają cenny czas, a my utrzymujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa dla wszystkich transakcji naszych klientów”.

Trzej główni górnicy hodlujący BTC odpowiadają za 74% rezerw branżowych

Łączne rezerwy BTC publicznych spółek górniczych wróciły wreszcie do poziomu widzianego przed czerwcową wyprzedażą w 2022 roku, według najnowszego raportu tygodniowego Miner Weekly firmy BlocksBridge Consulting.

Na podstawie opublikowanych marcowych aktualizacji dotyczących produkcji, na dzień 31 marca publiczne spółki górnicze łącznie posiadały ponad 46 200 BTC.

Najwyższy wynik wynosił 48 000 BTC odnotowany w kwietniu 2022 roku. Większość z nich została sprzedana, osiągając poziom 37 000 BTC w następnych dwóch miesiącach podczas szerszej wyprzedaży na rynku, jak podaje raport.

Ponadto łączne rezerwy nadal spadały. Osiągnęły one najniższy poziom 32 000 BTC w lutym 2023 roku.

„Jednakże w lipcu 2023 roku rozpoczęła się duża, odwrócona tendencja, która została wzmocniona w pierwszym kwartale 2024 roku, gdy rynki kryptowalut stały się bycze”, zauważył raport.

Po byczej gonitwie w 2021 roku niektóre firmy posiadały tysiące BTC.

Następnie nadeszł trend niedźwiedzia, a niektórzy nie mieli wyboru, jak tylko zlikwidować dużą część swoich rezerw „z powodu wysokiego finansowego dźwigni finansowej, którą wzięli”.

Inni zdołali zgromadzić swoje rezerwy BTC przez całą trend niedźwiedzia, stwierdził Miner Weekly.

Trzech największych hodlerów górniczych w marcu 2022 roku to były Marathon, Core Scientific i Hut 8.

Odpowiadały one za 55% łącznych rezerw wśród górników BTC.

Ponadto Bitfarms i Riot posiadały „znaczne ilości” w tamtym czasie.

W marcu 2024 roku najważniejszymi hodlerami byli Marathon, Hut8 i Riot.

Odpowiadały one za 74% łącznych rezerw publicznych spółek górniczych.

Marathon sam posiadał ponad 17 300 BTC.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads