Aktualizacja sprawy sądowej Ripple przeciwko SEC - marzec 2023

sprawa sądowa XRP versus SEC

Społeczność kryptowalutowa z niecierpliwością czeka na możliwą datę wydania wyroku w sprawie Ripple prowadzoną przez Komisję Giełd Papierów Wartościowych (SEC). Dotychczas eksperci prawni spekulowali, że sprawa może zostać rozstrzygnięta w pierwszym kwartale 2023 roku.

W międzyczasie przedstawiane są różne prognozy dotyczące możliwego wyniku sprawy i ogólnego wpływu wyroku na rynek kryptowalut. Spekulacje dotyczą między innymi kontrowersyjnych dokumentów Hinmana. Wielu prawników wskazuje, że pomimo sprzeciwu SEC dokumenty mogą zostać upublicznione.

Przewodnicząca sprawie sędzia Analisa Torres będzie opierać się na dokumentach przy wydawaniu wyroku. Równocześnie prawnicy wskazują, że uzna je za „dokumenty sądowe” i nakaże ich rozpieczętowanie. Dokumenty dotyczące byłego urzędnika SEC Williama Hinmana zostaną w ten sposób upublicznione. Są one istotne, ponieważ mogą być wymagane do wykorzystania w innych sporach sądowych, takich jak pozew przeciwko Dragonchain. Ten token ERC20 zarządzany przez blockchain Ethereum (ETH), także ma aktywne spory sądowe.

Wśród spekulacji dotyczących wyniku sprawy, główny prawnik Ripple, Stuart Alderot, z zadowoleniem przyjął to, że sędzia nie uwzględnił części wniosków każdej ze stron w zakresie wykreślenia biegłych. Z drugiej strony są prawnicy, którzy sugerują, że sędzia Torres mogła już zdecydować, czy XRP jest zabezpieczeniem. Przypominamy, że SEC pozywa Ripple za sprzedaż tokenów XRP bez uzyskania odpowiednich zgód agencji.

Analiza cen XRP 

Gdy społeczność kryptowalut skupia się na wyniku sprawy, XRP nadal odnotowuje zyski zgodne z ogólnym ruchem cen rynkowych. Przyciągnął zwiększony napływ kapitału w ubiegłym tygodniu, a jego wartość osiągnęła szczyt na poziomie 20,3 miliarda dolarów na tygodniowym wykresie.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads