Długo oczekiwany projekt Terra Classic Terraport w końcu wystartował. Co to oznacza dla LUNC?

 

Terra Classic Terraport
Terraport, długo oczekiwana platforma Terra Classic (LUNC) DeFi, zbudowana przez grupę programistów TerraCVita, została w końcu uruchomiona. Na to wydarzenie od kilku miesięcy oczekiwała społeczność LUNC. Platforma będzie zawierać zdecentralizowaną giełdę (DEX) opartą na LUNC i platformę startową dla ekosystemu Terra Classic.

Uruchomienie Terraportu odbyło się zgodnie z harmonogramem przedstawionym na mapie drogowej zaprezentowanej przez TerraCVita. Premiera nastąpiła trzy dni po dystrybucji tokenów TERRA - tokena zarządzającego ekosystemem.

Aktywowane funkcje DEX umożliwiają inwestorom wymianę między trzema tokenami: Terra Classic (LUNC) i TerraClassicUSD (USTC) oraz TERRA. Platforma posiada również funkcję stakingu TERRA z RRSO w zakresie od 16% do 60%, w zależności od okresu blokady. Ponadto platforma umożliwia inwestorom dodawanie tokenów do pul płynności. Jeśli wpłacisz środki do puli płynności, możesz zarobić część opłat generowanych na wszystkich transakcjach dokonanych z tą parą aktywów. Wysokość opłat, które zarobisz, będzie proporcjonalna do Twojego wkładu do puli. Opłaty te są automatycznie dodawane do puli w czasie rzeczywistym i można je pobrać, gdy wypłacisz środki z puli.

Co Terraport zapewni LUNC? 

Terraport ma przyspieszyć rozwój łańcucha bloków Terra Classic na drodze do rewitalizacji tego tokena, służąc zarówno jako zdecentralizowana giełda, jak i platforma startowa. Przy pierwszym uruchomieniu Terraport będzie zawierał tylko DEX z funkcjami takimi jak zamiana tokenów, staking i zapewnianie płynności.
Zgodnie z planem TerraCVita zintegruje segment rozrywkowy z Terraport w 2 kwartale 2023 r. i wypuści Terraport V2 w 3 kwartale 2023 r. Terraport V3 zostanie wprowadzony w 4 kwartale 2023 r. z funkcją cross-chain pool.
TerraCVita planuje kupować i spalać LUNC za 27% opłat naliczonych na Terraport, przyczyniając się do inicjatywy wypalenia aktywów. Platforma pomoże również wprowadzić narzędzia do ekosystemu Terra Classic. Jako launchpad będzie służyła pomocą przy wprowadzaniu nowych projektów do Terra Classic.

Topowy programista Terra Classic ujawnia główne zalety Terraport dla LUNC 

Terraport został zaprojektowany, aby spełniać wiele celów, w tym służyć jako:
  • spalacz tokenów LUNC, 
  • zdecentralizowana giełda kryptowalut (DEX),
  • launchpad. 
Rex Harrison, jako DEX zauważył, że Terraport przyczyni się do rozwoju Terra Classic, wprowadzając kilka par handlowych dla LUNC. Otwierając nowe rynki dla aktywów, więcej inwestorów może zostać przyciągniętych do LUNC, powodując w ten sposób wzrost kapitalizacji rynkowej i ceny monety.  
Co więcej, Rexyz powtórzył, że Terraport będzie służyć nie tylko jako rynek kryptograficzny, ale także jako spalacz LUNC. Starszy członek TerraCVita potwierdził, że zespół Terraport skopiuje działania Binance, zamieniając część uzyskanych opłat handlowych na LUNC i spalając je.  
„Wszystkie giełdy pobierają opłaty, zamiast zachowania wszystkiego przez Terraport, uzyskane opłaty zostaną wykorzystane przez Terraport do spalenia LUNC, spalenia TERRA, zapewnienia nagród za obstawianie TERRA” – napisał. 
Przypomnijmy, że Edward Kim, czołowy programista w grupie zadaniowej LUNC L1 Task Force, jest w trakcie uruchamiania publicznej wersji beta narzędzia łańcucha aplikacji opartego na sztucznej inteligencji dla LUNC. Rexyz dodał, że opłaty z Terraport DEX zostaną również wykorzystane do sfinansowania innych projektów, które mają na celu przyspieszenie wzrostu i rozwoju LUNC, takich jak nowy projekt Kima. 
Ponadto Rex Harrison zbadał, w jaki sposób narzędzie Launchpad firmy Terraport pomogłoby LUNC w rozwoju. Jak stwierdził, platforma startowa pomoże projektom przybywającym do  blokchaina LUNC zebrać fundusze na rozwój, stworzyć tokeny warstwy 2 oparte na Terra Classic, a także zapewni skuteczny marketing. 
 
Natomiast zespół projektowy ujawnił, w jaki sposób Terraport zamierza spalać miliardy tokenów LUNC tygodniowo po potwierdzonej dacie uruchomienia. LUNC od ogłoszenia ustanowienia podatku od każdej transakcji jest deflacyjnym tokenem. Celem jest zmniejszenie całkowitej podaży z ok. 6.8 bilionów do 10 miliardów.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads