Bankrut FTX odzyskuje aktywa o wartości 7,3 miliarda dolarów, planując ponowne otwarcie w 2 kwartale 2023

FTX planuje wznowienie działalności

Zbankrutowana giełda kryptowalut FTX odzyskała ponad 7,3 miliarda dolarów  w gotówce i aktywach kryptograficznych. Ponadto suma od stycznia przekroczyła 800 milionów dolarów, według prawników firmy na dzisiejszej rozprawie upadłościowej. Informacja pojawia się wraz z wiadomością, że giełda rozważa ponowne uruchomienie w 2 kwartale tego roku, co powiedział reprezentujący ją adwokat na środowej rozprawie w sądzie upadłościowym w USA.

Co oznacza, że FTX odzyskuje miliardy aktywów?

Upadek FTX to jeden z największych skandali finansowych i największa kontrowersja ostatnich czasów w przestrzeni kryptograficznej. Gdy oszustwo Sama Bankman-Fried wyszło na jaw, cała branża ucierpiała, a kapitalizacja kryptowalut spadała przez kilka miesięcy. 

Teraz, sześć miesięcy po tym, jak oszustwo wyszło na jaw, że zbankrutowana giełda FTX odzyskała aktywa o wartości 7,3 miliarda dolarów. Co więcej, w raportach zauważono, że upadła giełda rozważa potencjalne wznowienie działalności w 2 kwartale 2023. 

Giełda oficjalnie odzyskała miliard zarówno w gotówce, jak i aktywach cyfrowych. Po rozprawie sądu upadłościowego odnotowano wzrost odzyskanych środków. Działania naprawcze, które są realizowane od stycznia, przyniosły wzrost tych aktywów o ponad 800 milionów dolarów. 

Chociaż odzyskanie środków jest z pewnością pozytywną informacją dla byłych użytkowników, wiadomość o potencjalnym wznowieniu działalność jest szczególnie interesująca. FTX to niewątpliwie trzy litery, które reprezentują przerażający okres dla wielu inwestorów. Publiczny wizerunek marki wydaje się nieodwracalnie nadszarpnięty. Nie przedstawiono jednak informacji, czy proponowane wznowienie działalności oznaczałoby rebranding marki.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads