Dlaczego Shiba Inu nie może osiągnąć wzrostu cen, gdy rynek rośnie?

Shiba Inu cena w kwietniu 2023

W ciągu ostatnich kilku dni  miało miejsce wiele wydarzeń, które wpłynęły na ceny na rynku kryptowalut. Niektóre monety i tokeny zapewniły inwestorom znaczne zyski. 

Bitcoin przekroczył poziom 30 000$, osiągając najwyższy poziom ceny od 10 miesięcy.  Ethereum przeszło aktualizację Szanghaj. Niemniej jednak żadne z tych wydarzeń nie było w stanie zainicjować ożywienia rynku kryptowalut. Cena większości aktywów, w tym tokenów-memów, nadal się konsolidowała. W ujęciu tygodniowym Shiba Inu spadła o prawie 0,8%.

Jakie czynniki przyczyniają się tego?

Według najnowszych informacji okres przechowywania tokenów przez inwestorów Shiba Inu popularnej kryptowaluty znacznie spadł. W ciągu ostatniego tygodnia średni czas przechowywania monet przed transakcją zmniejszył się o 59%, podczas gdy w okresie miesięcznym skurczył się o 36%. To oznacza, że rynek zamiast na posiadaczach, koncentruje się na podlegającym nagłym zmianom tłumie kupujących i sprzedających.

Zmiana tego wzorca może być wskazówką, że ostatni, dzienny 1% wzrost SHIB może nie mieć jeszcze wystarczającej ilości paliwa, aby przekształcić się w trend. Ponadto warto zauważyć, że ekosystem Shiba Inu odnotował ostatnio napływ handlujących, co może uzasadniać spadek okresu przechowywania.

Równocześnie średnia wielkość transakcji również znacząco spadła w porównaniu do szczytu z początku kwietnia. Z ówczesnej liczby 45,8 000$ średnia wielkość transakcji wynosi obecnie tylko 7 000$, co wskazuje, że uczestnicy rynku prawdopodobnie na tym etapie wahają się, czy zaangażować się w Shiba Inu.

Podsumowując, dopóki wyżej wymienione warunki nie ulegną poprawie, organiczny trend wzrostowy SHIB może nie dojść do skutku. Inwestorzy powinni być świadomi tych zmian i podejmować decyzje inwestycyjne z ostrożnością.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads