Sprawdź czy Filecoin (FIL) będzie wartościowy dla twojego portfela

 

Czy warto kupić Filecoin (FIL)?
Cena FIL/USDT rośnie wbrew trendowi rynkowemu. Głównym zadaniem kupujących FIL jest utrzymanie ceny powyżej 5$, zanim rozpocznie się prawdziwy i silny ruch w górę. Według analityków para handlowa FIL/USDT jest dość niestabilna, więc możliwe są wypłaty do 4 USD. Dlatego zwolennicy projektu i ci, którzy chcą kupić te tokeny do swoich średnio- i długoterminowych portfeli, mogą składać zlecenia kupna w przedziale od 4 do 5$. W tej chwili globalne cele wzrostu dla FIL/USDT wynoszą 25$ i 44$.

Jak Filecoin radził sobie na rynku?

Filecoin po raz pierwszy pojawił się na otwartym rynku pod koniec 2017 roku i był wart około 11$. Wkrótce potem rynek kryptowalut przeszedł przez bańkę, a FIL przekroczył 25$ w styczniu 2018 r. Jednak bańka pękła i latem tego roku cena spadła poniżej 5 USD. Przez następne dwa lata jego oscylowała wokół 5$, ponieważ rynek przeżywał tak zwaną krypto-zimę. Sytuacja poprawiła się w październiku 2020 r., gdy uruchomiono główną sieć Filecoin, skutecznie zmieniając FIL z tokena w monetę, i zamknął on ten rok na poziomie 24,35$. 

Początek 2021 roku był trudnym okresem dla kryptowalut. Zainteresowanie monetą  osiągnęło jednak szczyt i 1 kwietnia cena uzyskała rekordowy poziom 237,24$. Podczas gdy rok 2021 był ostatecznie pozytywnym rokiem zarówno dla kryptowalut, jak i filecoinów, rok 2022 był rokiem, w którym katastrofa dotknęła zarówno FIL, jak i cały sektor. Chociaż Filecoin osiągnął najwyższy poziom 38,31$ 5 stycznia, od tego momentu wszystko cena kryptowaluty spadała i osiągnęła najniższy poziom 16,56$ 15 marca. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej w następnym miesiącu, kiedy wiadomość, że platforma pożyczek kryptograficznych Celsjusz Network (CEL) anulowała wypłaty, potwierdziła bessę, a FIL spadł do najniższego poziomu 4,82$ w dniu 18 czerwca.

Jednak w listopadzie upadek giełdy FTX spowodował kolejny krach kryptograficzny, a podczas chaosu na rynku FIL spadł do najniższego poziomu 2,68 USD w dniu 16 grudnia, zanim nie nastąpiło drobne ożywienia, które sprawiało, że rok 2023 zamknął na poziomie 3,01$.

Czym jest Filecoin?

Token FIL to kryptowaluta, która jest używana w ekosystemie protokołu Filecoin. Filecoin jest systemem, który umożliwia użytkownikom przechowywanie i pobieranie danych zdecentralizowanego systemu plików opartego na technologii blockchain.

Token FIL jest wykorzystywany do zapłaty za przechowywanie i pobieranie plików na platformie Filecoin. Użytkownicy mogą kupić tokeny FIL na giełdach kryptowalut i następnie wykorzystać je do korzystania z usług na platformie Filecoin.

Ponadto token FIL jest również używany jako nagroda dla minerów, którzy udostępniają swoje zasoby, takie jak przestrzeń dyskowa i moc obliczeniowa, do przechowywania i udostępniania danych na platformie Filecoin. W ten sposób im więcej zasobów udostępnia "górnik", tym większą ilość tokenów FIL może otrzymać jako wynagrodzenie.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads