Shiba Inu: Shibarium otrzymuje wsparcie od popularnej platformy płatności kryptowalutami

Rozwijająca się współpraca SHIB z NOWPayments

Holenderska platforma płatności kryptowalutowych NOWPayments ogłosiła nowe partnerstwo z Shiba Inu (SHIB) Shibarium Tech. Partnerstwo ma na celu zwiększenie tempa wdrażania płatności kryptograficznych.

W pełnym pasji ogłoszeniu na Twitterze popularna platforma płatności kryptograficznych ujawniła chęć ponownej współpracy z Shiba Inu. NOWPayments zapewnił społeczność Shiba Inu, że wkrótce zostaną ujawnione bardziej ekscytujące szczegóły dotyczące partnerstwa, zachęcając ich do śledzenia dalszych aktualizacji.

Rozwijająca się współpraca z NOWPayments

NOWPayments dodało obsługę SHIB 18 października 2021 r. Od tego czasu wiodąca platforma płatnicza nadal wspiera rozwój ekosystemu Shiba Inu. NOWPayments była pierwszą bramką płatności kryptograficznych, która wprowadziła opcjonalną funkcję spalania SHIB. Ta funkcja umożliwia handlującym, w tym partnerom Shiba Inu IRL, Sorbillo, Welly, przekazanie części swoich zysków na spalanie Shiba Inu. Ponadto NOWPayments nawiązało w zeszłym roku współpracę ze Switchere, aby umożliwić klientom płacenie handlowcom w SHIB, podczas gdy handlowcy mogli zamieniać Shib na waluty fiducjarne.

Firma niedawno wskazała na liczne zalety przyjmowania płatności w Shiba Inu (SHIB), zachęcając rynki NFT do przyjęcia tokena jako metody płatności. Tymczasem beta testnet Shibarium — Puppynet (więcej tutaj: https://www.kryptonomika.pl/2023/04/shiba-inu-shibarium-beta-puppynet.html) — odnotowuje imponujący wzrost, mogąc pochwalić się ponad 350 000 adresami portfeli i przetwarzającymi ponad 2,2 miliona transakcji w ciągu zaledwie trzech tygodni od debiutu.

Shiba Inu jako metoda płatności  

Popularność Shiba Inu stale rośnie. Niedawno Xeni, renomowana platforma sprzedaży podróży B2B oparta na technologii blockchain, połączyła siły z BitPay, aby dodać obsługę SHIB. Giełda kryptowalut z siedzibą w Illinois Gate.io zadeklarowała zamiar wprowadzenia karty debetowej Gate Visa w Europie, umożliwiając konsumentom dokonywanie bezproblemowych zakupów za pomocą Shiba Inu w każdym z 80 milionów sklepów akceptujących karty Visa.  

W tym samym czasie Binance wprowadziło skoncentrowaną na kryptografii kartę przedpłaconą w Kolumbii, umożliwiając mieszkańcom płacenie za towary i usługi za pomocą Shiba Inu. Ponadto Binance nawiązał współpracę z CityPay.io, przodującą bramką płatności kryptograficznych z siedzibą w Gruzji, aby umożliwić płatności SHIB u ponad 600 dostawców w całym regionie. Topowy deweloper z Bahrajnu BinFaqeeh nawiązał współpracę z Binance Pay, aby dodać wsparcie dla Shiba Inu.

Co to jest Shibarium?

Shibarium to planowana sieć blockchain warstwy 2 (L2), która ma zostać zbudowana na Ethereum specjalnie dla Shiba Inu. Projekt ten ma na celu rozwiązanie problemów związanych z wysokimi opłatami za transakcje oraz zwiększenie wydajności sieci Shiba Inu.

Shibarium ma działać jako rozwiązanie warstwy 2 oparte na technologii zk-rollups, co oznacza, że ​​będzie używać zoptymalizowanych funkcji kontraktów inteligentnych, aby zmniejszyć obciążenie głównej sieci Ethereum. Dzięki temu transakcje na Shiba Inu będą wykonywane szybciej i taniej, co może przyciągnąć większą liczbę użytkowników.

Jednym z głównych celów Shibarium jest również ułatwienie procesu tokenizacji innych aktywów, co oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli tworzyć i handlować tokenami opartymi na różnych aktywach, takich jak np. nieruchomości, sztuka czy nawet zwykłe produkty.

Obecnie Shibarium jest w fazie rozwoju i nie zostało jeszcze uruchomione, ale jeśli zostanie pomyślnie wdrożone, może przyczynić się do dalszego rozwoju ekosystemu Shiba Inu.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads