Jak połączyć MetaMask z Binance Smart Chain? Przewodnik krok po kroku

 

MetaMask Binance Smart Chain

MetaMask, powszechnie stosowany portfel kryptowalut i rozszerzenie przeglądarki, umożliwia użytkownikom bezpieczne przechowywanie, zarządzanie i interakcję z różnymi sieciami blockchain. Jedną z obsługiwanych sieci jest Binance Smart Chain (BSC) - dynamicznie rozwijający się ekosystem aplikacji zdecentralizowanych i platform DeFi. W tym przewodniku przejrzymy proces połączenia portfela MetaMask z Binance Smart Chain, umożliwiając Ci swobodne eksplorowanie i uczestnictwo w dynamicznym ekosystemie BSC.

Krok 1: Zainstaluj rozszerzenie MetaMask 

Aby rozpocząć, odwiedź oficjalną stronę MetaMask (metamask.io) i wybierz preferowaną przeglądarkę. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, aby dodać MetaMask jako rozszerzenie przeglądarki.

Krok 2: Utwórz lub zaimportuj portfel 

Uruchom MetaMask, klikając na ikonę rozszerzenia w przeglądarce. Jeśli nie masz portfela, utwórz nowy. Alternatywnie, możesz zaimportować istniejący portfel, używając frazy zasiewu lub klucza prywatnego. Pamiętaj, aby stosować najlepsze praktyki bezpieczeństwa i bezpiecznie przechowywać frazę zasiewu.

Krok 3: Otwórz ustawienia sieci 

Po skonfigurowaniu portfela, kliknij na ikonę MetaMask, aby otworzyć interfejs portfela. W prawym górnym rogu portfela kliknij ikonę menu (trzy poziome linie) i wybierz opcję "Ustawienia" z menu rozwijanego.

Krok 4: Dodaj sieć Binance Smart Chain 

Na stronie ustawień przewiń w dół do sekcji "Sieci". Kliknij "Dodaj sieć", aby skonfigurować sieć Binance Smart Chain w MetaMask.

Krok 5: Wprowadź szczegóły Binance Smart Chain 

Wypełnij następujące informacje, aby skonfigurować sieć Binance Smart Chain:

  • Nazwa sieci: Wprowadź "Binance Smart Chain" lub dowolną preferowaną nazwę.
  • Nowy adres URL RPC: Wprowadź adres URL RPC Binance Smart Chain.
  • ID sieci: Ustaw ID sieci na "56".
  • Symbol: Wprowadź "BNB".
  • Adres URL eksploratora bloków: Opcjonalnie, możesz wprowadzić adres URL eksploratora bloków.

Krok 6: Zapisz i przełącz się na sieć 

Po wprowadzeniu szczegółów, kliknij "Zapisz", aby dodać Binance Smart Chain do portfela MetaMask. Powróć do interfejsu portfela MetaMask i kliknij na nazwę sieci na górze, aby otworzyć menu rozwijane. Wybierz "Binance Smart Chain" z listy, aby przełączyć się na sieć BSC.

Podsumowanie: 

Gratulacje! Pomyślnie połączyłeś swój portfel MetaMask z Binance Smart Chain. Teraz możesz eksplorować i korzystać z różnorodnych aplikacji zdecentralizowanych, protokołów DeFi i cyfrowych aktywów dostępnych na sieci Binance Smart Chain - w tym wielu popularnych meme-tokenów - bezpośrednio za pomocą MetaMask. Ciesz się wygodą, bezpieczeństwem i elastycznością, jakie oferuje ta potężna kombinacja i korzystaj z możliwości oferowanych przez ekosystem BSC.

Binance Chain: Krótki przegląd 

Oprócz procesu konfiguracji MetaMask istotne jest zrozumienie podstaw Binance Chain (BC). Binance Chain została wprowadzona przez Binance w kwietniu 2019 roku jako zdecentralizowana opcja handlu o wysokiej prędkości. Wraz z Binance Chain, Binance uruchomił giełdę zdecentralizowaną (DEX), aby ulepszyć doświadczenie użytkowników. Niemniej jednak Binance Chain nie jest jeszcze w najbardziej aktualnej wersji i obecnie skupia się głównie na zdecentralizowanym handlu. Mimo to Binance Chain oferuje wiele usług, w tym wymianę cyfrowych aktywów, mintowanie i niszczenie tokenów, blokowanie/odblokowywanie, zamrażanie/odmrażanie, a także wydawanie tokenów zgodnie ze standardem BEP-2. Binance Chain wykorzystuje algorytm konsensusu BFT (Byzantine Fault Tolerance) Tendermint, który jest wysoko ceniony w ekosystemie cosmos blockchain."

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads