Cardano Node v.8.0.0 i Lace 1.1.0: Najnowsze rozwiązania na platformie blockchain Cardano

 Cardano, platforma blockchain opracowana przez Input Output Global (IOG), kontynuuje znaczący postęp w swoim rozwoju. Ostatnio opublikowany Raport Tygodniowy Rozwoju dostarcza przeglądu najnowszych osiągnięć zespołu deweloperskiego IOG. Niniejszy artykuł przedstawia główne aktualizacje, w tym wydanie Cardano node v.8.0.0, usprawnienia w aplikacji desktopowej Lace, postęp w budowie narzędzi dla inteligentnych kontraktów i inne godne uwagi osiągnięcia.

Cardano Node v.8.0.0: Ułatwienie ankietyzacji SPO na blockchainie 

Jednym z głównych punktów raportu jest uruchomienie Cardano node v.8.0.0 przez zespół technologii rdzenia. Ta aktualizacja wprowadza nowe możliwości dotyczące zarządzania, umożliwiając przeprowadzanie ankiet SPO na łańcuchu. Dodatkowo zespół odpowiedzialny za Ledger skupił się na udoskonaleniu integracji węzła.

Poprawiona jakość użytkowania dzięki Lace 1.1.0 

Zespół Daedalus wydał wersję Lace 1.1.0, wprowadzając kilka ulepszeń w celu zapewnienia lepszych doświadczeń użytkownika. Zespół pracował nad usprawnieniem aplikacji desktopowej Lace, dodając wsparcie dla portfeli HD. Te aktualizacje mają na celu ułatwienie zarządzania portfelami Cardano i poprawę wygody użytkowania.

Postęp w możliwościach inteligentnych kontraktów 

Zespół narzędzi Plutus aktywnie pracuje nad dokumentacją architektury Marconi-sidechain oraz usprawnieniem biblioteki standardowej Plutus Tx. Ponadto zespół Marlowe dodał funkcje biblioteczne w celu zapewnienia kontroli bezpieczeństwa kontraktów i kontynuował prace nad Marlowe Runtime i Explorer. Te rozwiązania przyczyniają się do wzrostu i niezawodności ekosystemu inteligentnych kontraktów Cardano.

Inne godne uwagi aktualizacje 

Raport wspomina o wydaniu przez zespół Mithril ogłosił 2318.0 oraz o przygotowania do nadchodzącego uruchomienia sieci Mithril na głównej sieci (mainnet). Dodatkowo IOG we współpracy z EMURGO i Cardano Foundation ogłosiło wybrane projekty otrzymujące dotacje na warsztaty CIP-1694, stymulując innowacje w społeczności Cardano.

Imponujące statystyki Cardano 

Raport ujawnia imponujące statystyki Cardano do tej pory. Z 126 już uruchomionymi projektami i 1,240 projektami w trakcie rozwoju, Cardano udowadnia rozwój swojego ekosystemu. Platforma może poszczycić się 8.24 milionami natywnych tokenów i 73,114 polisami tokenów. Ponadto, na Cardano stworzono 7,962 skryptów Plutusa, w tym 2,463 skrypty Plutus V2. Jeśli chodzi o transakcje, Cardano obsłużyło już imponującą liczbę 66.3 miliona transakcji.

Podsumowanie: 

Cardano ciągle ewoluuje jako główna platforma blockchain, a jej postępy są ukazywane w Raporcie Tygodniowego Rozwoju. Niedawne ogłoszenie Cardano node v.8.0.0 i Lace 1.1.0 podkreślają zaangażowanie platformy w dziedzinie zarządzania, UIX i możliwości inteligentnych kontraktów. Dodatkowo imponujące statystyki platformy dowodzą jej wzrostu i potencjału. Wizja Cardano jako elastycznej, zrównoważonej i skalowalnej platformy pozycjonuje ją jako znaczącego gracza w dziedzinie finansów zdecentralizowanych i nie tylko.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads