Podsumowanie tygodnia 19 w kryptowalutach: Bitcoin spada, deflacyjny model Ethereum i Rada Doradcza Coinbase

 Bitcoin spada, deflacyjny model Ethereum i Rada Doradcza Coinbase

Zeszły tydzień przyniósł spadek wartości Bitcoina, jednocześnie mememonety i tokeny BRC-20 kontynuowały przyciąganie uwagi inwestorów. Niniejszy artykuł przedstawia najważniejsze wydarzenia z Tygodnia 19, w tym rolę Ethereum w napędzaniu aplikacji zdecentralizowanych, wyniki Bitcoin i Ethereum, rozwój różnych ekosystemów oraz ważne ogłoszenia ze strony Coinbase, Ethereum, Litecoin, Binance i Tether.

Dwumiesięczne minimum Bitcoina odzwierciedla brak pozytywnych wiadomości

Zeszły tydzień okazał się trudny dla Bitcoina, który spadł do dwumiesięcznego minimum, głównie z powodu braku pozytywnych impulsów rynkowych. Podczas gdy wartość największych kryptowalut spadła, mememonety i tokeny BRC-20 nadal przyciągały uwagę inwestorów. Pomimo tego niepowodzenia, status Bitcoina jako niepodległej formy pieniądza utrwalił się w obliczu niestabilności bankowej.

Ethereum: Potęga umów inteligentnych i DeFi

 Ether (ETH), kryptowaluta nadrzędna Ethereum, odgrywa ważną rolę w drugim co do wielkości protokole blockchain. Służy jako środek do wykonania transakcji i interakcji z samowykonywalnymi aplikacjami, znanych jako umowy inteligentne. Ethereum zyskało popularność ze względu na swoje zróżnicowane zastosowania. Użytkownicy płacą opłaty transakcyjne w Etherze za korzystanie z aplikacji finansów zdecentralizowanych (DeFi), niemieszalnych tokenów (NFT) i handlu tokenami. Ciekawą cechą Ethereum jest mechanizm spalania opłat, w którym część opłat transakcyjnych jest dystrybuowana do stakeholderów jako pasywny dochód, a reszta jest spalana przez sieć. W okresach wysokiej aktywności sieciowego spalanie opłat może przewyższać inflację, co czyni Ethereum deflacyjnym aktywem o atrakcyjnych cechach ekonomicznych.

Ethereum rozwiązuje problem walidacji transakcji za pomocą pilnej łatki 

Ethereum napotkało problem walidacji transakcji, co skłoniło zespół deweloperski do wydania pilnej łatki. Był to drugi problem z walidacją transakcji w ciągu 24 godzin. Chociaż przyczyna problemu dotyczącego drugiej największej sieci kryptowalut na świecie jest jeszcze nieznana, deweloperzy Ethereum szybko zareagowali, aby utrzymać integralność sieci.

Bitcoin i Ethereum odnotowały umiarkowany wzrost

Pomimo wyzwań na rynku, Bitcoin i Ethereum zdołały zapewnić umiarkowane zyski w kwietniu. Bitcoin kontynuował umacnianie swojej pozycji jako niepodległej formy pieniądza, zwłaszcza w obliczu niestabilności bankowej. Z kolei Ethereum odnotowało spadek ryzyka płynności po aktywacji aktualizacji Shanghai. Chociaż te zyski są godne uwagi, należy zaznaczyć, że inne kryptowaluty miały różne rezultaty na rynku. 

Transakcje Litecoin rosną w czasie szału na mememonety 

Wzrost popularności mememonet i wysokie koszty na sieci Bitcoin doprowadziły do znacznego wzrostu transakcji na sieci Litecoin. Użytkownicy kryptowalut szukali alternatyw z powodu rosnących kosztów, co przyczyniło się do rekordowych wolumenów transakcji na Litecoin. To dowodzi popytu na alternatywne sieci blockchain w czasach zatorów i wyzwań skalowalności. 

Coinbase wprowadza Radę Doradczą do strategicznych wskazówek 

Coinbase, jedna z przodujących giełd kryptowalut, niedawno utworzyła Globalną Radę Doradczą, składającą się z byłych legislatorów Stanów Zjednoczonych i profesjonalistów branżowych. Rada ta gromadzi ekspertyzę z różnych dziedzin, aby dostarczać wglądy i strategiczną orientację dla zespołu wykonawczego Coinbase. Poprzez zaangażowanie byłych legislatorów i strategów politycznych, Coinbase chce lepiej poruszać się po złożonym krajobrazie regulacyjnym i stymulowanie odpowiedzialnego wzrostu w dynamicznej branży kryptowalut. 

Binance opuszcza Kanadę z powodu ograniczeń regulacyjnych 

Binance, największa platforma handlu kryptowalutami na świecie, ogłosiła swoje wycofanie się z Kanady - o czym pisaliśmy tutaj: https://www.kryptonomika.pl/2023/05/binance-wycofuje-sie-z-kanady.html. Giełda wskazała na wytyczne regulacyjne, które sprawiły, że prowadzenie działalności w kraju stało się nieopłacalne. Wygórowane wymagania rejestracyjne dla giełd kryptowalut ustalone przez Kanadyjskich Administratorów Papierów Wartościowych odegrały znaczącą rolę w tej decyzji, podkreślając trudności, z jakimi borykają się giełdy przy próbie poruszania się po zmieniającym się krajobrazie regulacyjnym.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads