PEPE zmaga się z malejącym kapitałem rynkowym i masowym odpływem inwestorów z powodu braku użyteczności

Brak użyteczności przyczynia się do trudności PEPE

PEPE, memowa kryptowaluta, która miała konkurować z Shiba Inu (SHIB), doświadczyła znacznego spadku kapitalizacji rynkowej, spadając poniżej 700 milionów dolarów. Spadek można przypisać zanikającej euforii wokół jej pojawienia się oraz panującym warunkom rynkowym niedźwiedzia. W niniejszym artykule zostaną omówione trudności PEPE w porównaniu do Shiba Inu, spadek kapitalizacji rynkowej oraz brak użyteczności w świecie rzeczywistym, co spowodowało masowy odpływ inwestorów.

PEPE odstaje od Shiba Inu w czasie spadków na rynku

PEPE, który przez krótki czas cieszył się spektakularnym wzrostem, boryka się obecnie z problemami utrzymania impetu. Podczas gdy jego kapitalizacja rynkowa krótkotrwało wzrosła do 1,8 miliarda dolarów 5 maja, od tego czasu znacznie spadła. W przeciwieństwie do tego Shiba Inu, która odnotowała stosunkowo umiarkowany spadek o 12% w tym samym okresie. Ta rozbieżność podkreśla trudności PEPE w utrzymaniu wartości i popularności.

Spadek kapitalizacji rynkowej i masowy odpływ inwestorów

W ciągu ostatnich 12 dni PEPE doświadczyło oszałamiającego spadku o 65%, podczas gdy Shiba Inu utrzymało się powyżej poziomów wsparcia. W rezultacie kapitalizacja rynkowa PEPE spadła do 626 milionów dolarów, co stanowi 65,7% spadek od szczytu. Kryptowaluta zajmuje teraz 72. miejsce wśród największych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej, zgodnie z danymi z CoinGecko. Ponadto, dane z Kaiko wskazują na dominację krótkich pozycji, ponieważ inwestorzy obstawiają przeciwnie do przyszłych perspektyw PEPE.

Brak użyteczności przyczynia się do masowego odpływu inwestorów

Spadek PEPE można częściowo przypisać brakowi praktycznej użyteczności. Inwestorzy zauważyli różnicę między PEPE a innymi aktywami, takimi jak Shiba Inu i Dogecoin, które oferują konkretną wartość użytkową, np. jako metody płatności. Brak praktycznego zastosowania PEPE spowodował stopniowy odpływ inwestorów, którzy poszukują aktywów o większej użyteczności i potencjale.

Rosnąca użyteczność Shiba Inu 

W przeciwieństwie do PEPE społeczność Shiba Inu aktywnie pracuje nad zwiększaniem praktycznej użyteczności tego aktywu. Inicjatywy takie jak Shibarium, rozwiązanie warstwy drugiej ekosystemu, i SHIB: The Metaverse mają na celu zapewnienie praktycznych zastosowań dla tokena. Te projekty mają zwiększyć użyteczność Shiba Inu i potencjalnie przyciągnąć większe zainteresowanie i wsparcie inwestorów.

Podsumowanie:

Spadek kapitalizacji rynkowej PEPE i masowy odpływ inwestorów podkreślają trudności, z jakimi borykają się memowe kryptowaluty w utrzymaniu długoterminowej wartości. Brak użyteczności w świecie rzeczywistym jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do trudności PEPE w porównaniu do aktywów takich jak Shiba Inu. W miarę rozwoju projektów społeczności Shiba Inu, które zwiększają użyteczność, PEPE stanowi przypomnienie o znaczeniu praktycznych zastosowań i rzeczywistych przypadków użycia w rynku kryptowalut.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads