Potencjał Bitcoina na osiągnięcie nowego szczytu: Analiza trajektorii cenowej i czynników rynkowych

Bitcoin boryka się z trudnościami w pokonaniu poziomu 30 000 dolarów

Bitcoin (BTC) boryka się z trudnościami w pokonaniu poziomu cenowego 30 000 dolarów w ostatnich tygodniach, pomimo czynników takich jak kryzys bankowy w Stanach Zjednoczonych, który odnowił wsparcie dla kryptowaluty. Analitycy rynkowi uważnie obserwują trajektorię cenową Bitcoina, zwłaszcza w kontekście jego potencjału do osiągnięcia nowego szczytu. W tym artykule przyjrzymy się wskazówkom dostarczonym przez doświadczonego analityka kryptowalut oraz przeanalizujemy czynniki, które mogą wpływać na przyszłe ruchy cen Bitcoina. 

Wzorzec Bitcoina z wyższymi szczytami i głębszymi dnami

Według El_crypto_prof, pseudonimowego analityka kryptowalut, Bitcoin ma tendencję do śledzenia wzorca wyższych szczytów i wyższych spadków, co często prowadzi do parabolicznego rajdu. Sugeruje to, że w miarę wzrostu wartości kryptowaluty, ma ona potencjał do jeszcze szybszego wzrostu, skutkującego wykładniczym wzrostem. Na podstawie tego wzorca analityk sugeruje, że Bitcoin może osiągnąć nowy wszechczasowy szczyt przed rokiem 2025, biorąc pod uwagę jego trwającą serię większych spadków w ostatnich miesiącach. Czynniki wpływające na kolejny wszechczasowy szczyt Bitcoina

Oprócz historycznych wzorców na wykresach Bitcoin liczy na kilka czynników, które mogą przyczynić się do osiągnięcia nowego wszechczasowego szczytu. Należą do nich nadchodzące wydarzenie halvingu oraz potencjał dla klarowności regulacyjnej, co może stanowić solidną podstawę dla wzrostu cen Bitcoina. Poprzedni rekordowy szczyt został osiągnięty pod koniec 2021 roku, gdy Bitcoin osiągnął prawie 69 000 dolarów.

Wyzwania i zmienność

Bitcoin miał trudności w utrzymaniu poziomu 30 000 dolarów od połowy kwietnia. 12 maja kryptowaluta osiągnęła najniższy poziom handlu od połowy marca, spadając poniżej 27 000 dolarów z powodu trwającej zmienności i niskiej płynności na rynkach kryptowalut. Zwiększona kontrola regulacyjna, jak świadczy m.in. wezwanie SEC do górnika Bitcoin Marathon Digital, przyczyniła się również do odnowionych strat i niepewności w branży.

Prognozy i analiza techniczna

W miarę jak Bitcoin dąży do odzyskania nowego rekordowego szczytu, niektórzy członkowie społeczności kryptowalut przewidują możliwy spadek cen w nadchodzących tygodniach. Raport Finbold, który może pochwalić się 82% historyczną dokładnością, sugeruje, że do 31 maja Bitcoin może spaść w okolice 24 753 dolarów. W chwili pisania tego artykułu Bitcoin jest w okolicach 26 801 dolarów, odzwierciedlając skromny dzienny wzrost o około 1,6%, ale tygodniowy spadek o prawie 7%.

Analiza wskaźników technicznych Bitcoina ukazuje dominujący nastroj niedźwiedzia. Przegląd jednodniowych wskaźników uzyskanych z TradingView wskazuje na nastrój "sprzedaży" na poziomie 11, ze średnimi kroczącymi sugerującymi nastrój "sprzedaży" na poziomie 9, podczas gdy oscylatory pozostają neutralne na poziomie 8. Bitcoin obecnie próbuje przebić poziom wsparcia 27 000 dolarów, co potencjalnie może otworzyć drogę dla kryptowaluty do odzyskania poziomu 30 000 dolarów.

Podsumowując, potencjał Bitcoina na osiągnięcie nowego wszechczasowego szczytu nadal budzi ogromne zainteresowanie w społeczności kryptowalut. Chociaż historyczne wzorce i czynniki rynkowe wskazują na możliwość wykładniczego wzrostu, wyzwania i zmienność nadal wpływają na trajektorię cen Bitcoina. Zarówno traderzy, jak i entuzjaści będą uważnie monitorować wyniki kryptowaluty w nadchodzących miesiącach, gdy będzie dążyć do osiągnięcia nowych szczytów.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads