Czy rebranding Polkadot wstrząśnie rynkiem?

 

Projekt Polkadot złożył wniosek o zatwierdzenie znaku towarowego dla mobilnej aplikacji do przesyłania wiadomości opartej na blockchain. Znakiem towarowym będzie fraza „Polkadot Converse”.  

Wniosek dotyczy „oprogramowania sieci społecznościowych, oprogramowania do tworzenia, zarządzania i interakcji ze społecznością internetową, a także oprogramowania do tworzenia, wysyłania i odbierania wiadomości elektronicznych, obrazów i treści audio”. Jeśli aplikacja Polkadot zostanie zatwierdzona przez amerykański organ regulacyjny, ten projekt kryptograficzny będzie pionierem we wdrażaniu technologii Web3 w sieciach społecznościowych i komunikatorach. 

Jest to dość nietypowe rozwiązanie dla tego dużego altcoina, co jest ważne dla jego inwestorów do rozważenia. Jeśli pomysł Polkadot wydaje ci się perspektywiczny, a rozważasz inwestycję w topową kryptowalutę, warto to zrobić, zanim aplikacja zostanie zatwierdzona. Po takim wydarzeniu rynek prawdopodobnie zareaguje na tak ambitny rebranding projektu. Moneta $DOT jest obecnie 11. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej na poziomie około 7,5 miliarda dolarów.

Do czego służy moneta Polkadot?

Moneta Polkadot, znana również jako DOT, to natywna kryptowaluta sieci Polkadot.  

DOT jest używana do:

  1. Zarządzania: posiadacze DOT mogą uczestniczyć w zarządzaniu siecią Polkadot poprzez obstawianie swoich tokenów DOT i głosowanie nad propozycjami ulepszenia sieci. 
  2. Opłat transakcyjnych: DOT służy do uiszczania opłat transakcyjnych w sieci Polkadot, podobnie jak Ether (ETH) jest używany w sieci Ethereum.  
  3. Stakingu: DOT można obstawić, aby zabezpieczyć sieć i zdobyć nagrody za udział w produkcji bloków i konsensusie.  
  4. Bondingu: DOT można również wykorzystać jako zabezpieczenie do wiązania parałańcuchów (niezależnych łańcuchów bloków) z siecią Polkadot, umożliwiając interoperacyjność między łańcuchami. 
  5. Finansowania: Skarbiec Polkadot, który jest finansowany z części opłat transakcyjnych sieci, jest wykorzystywany do wspierania rozwoju i utrzymania sieci, a także do finansowania inicjatyw i projektów społeczności.

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza
Home Ads
Home Ads